دانستنی ها

صفحه اصلی اخبار و مقالات دانستنی ها

هر احتراقی که درون موتور اتفاق می افتد نیاز به هوا دارد. بدون هوا سوخت نمی سوزد و در نتیجه نیروی مورد نیاز تولید نمی شود. به علاوه هوا باید تمیز باشد، در غیر اینصورت گرد و غبار و آلودگی وارد موتور شده و کارآیی آن را کاهش می دهد، باعث خوردگی بدنه موتور می شود و طول عمر خودرو را کم می کند. وقتی که هوای کافی وارد موتور نشود، فشار بیشتری به موتور وارد می شود.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

چراغ های روشنایی در روز یا DayLight

چراغ های روشنایی در روز (Day Light) چیست و چرا کمپانی های معروف در هنگام معرفی آن را به عنوان یک تکنولوژی معرفی می کنند؟ محصولات جدید کمپانی های خودروسازی مجهز به فنآوری روشنایی در روز است و این شرکت ها در مراسم رونمایی مانور زیادی روی آن انجام می دهند هم اکنون توضیح خواهیم داد که فلسفه وجود این تکنولوژی چیست.

ادامه مطلب

سنسور اکسیژن یا سوند لامبدا یک قطعه الکترونیکی است که نسبت اکسیژن موجود در یک گاز یا مایع را اندازه گیری می کند.

ادامه مطلب

بارها اتفاق افتاده که در حال رانندگی هستیم و ناگهان چراغ چک خودروی شما روشن می شود که نشان از وجود مشکلی در آن است. چراغ چک یک قسمت مهم از ماشین محسوب میشود که بیانگر حالت های موتور است و وظیفه ی اصلی آن شناسایی مشکلات به وجود آمده در ماشین است و در صورت مواجه شدن با مشکل این چراغ روشن خواهد شد

ادامه مطلب

سیستم کنترل کشش (Traction Control) نیز یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین سیستم های کمکی رانندگی در خودرو های امروزی است.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

موتور های V6 چه موتورهایی هستند؟

موتورهای V6  یا 6 سیلندر خورجینی معمولا قابلیت های بیشتری داشته و از توانایی های بالاتری نسبت به موتورهای چهار سیلندر در هنگام یدک کشی برخوردار بوده ولی مصرف سوخت کمتری نسبت به موتورهای V8 یا 8 سیلندر خورجینی دارند. این موتورها توانمند بوده و قابلیت های دینامیکی بالایی دارند. خودروهای سدان سایز متوسط (Mid Size Sedan) معمولا قابلیت استفاده از اینگونه موتورها را به صورت سفارشی داشته و مدل های لوکس و شاسی بلند معمولا از این موتور به صورت استاندارد استفاده می کنند.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

8 ترفند برای نگهداری از باتری

برای نگهداری از باتری باید چکار کرد و هنگامی که باتری خالی شد چه اقداماتی مورد نیاز میباشد؟

ادامه مطلب

سه نوع گیربکس اتوماتیک وجود دارد. کدامیک را انتخاب میکنید؟ گیربکس خودرو قطعه‌ایست که بین موتور و چرخهای محرک خودرو قرار گرفته است و با استفاده از نسبت‌های متفاوت دنده، گشتاور و اسب بخار موتور خودروی شما را به انرژی جنبشی به جلو یا عقب تبدیل میکند. گیربکس اتوماتیک توسط یک مهندس کانادایی به نام «آلفرد هورنر مونرو» در سال 1921 میلادی اختراع شد که از هوای فشرده برای تعویض دنده‌ها بهره میگرفت.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

کدام خودروها را نباید کارواش برد؟

در جدیدترین گزارشی که ISQI ارائه کرده است، خودروهایی را که در دی‌ماه تولید کرده، بررسی کرده است و در میان پنجاه‌ویک خودرویی که تولید کرده است، نوزده خودرو با مشکل نفوذ آب مواجه بوده‌اند.در آخرین گزارشی که از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران درباره‌ی سطح کیفیت تولید خودروهای سنگین و سبک وزن در دی امسال منتشر شد، عملکرد‌های منفی کیفیت تولید خودروها در آخرین بروز رسانی بررسی و نقل شده است.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

10 نکته در خرید خودرو

مهمترین نگته در خرید ماشین این است که ابتدا قبل از چرخ زدن در نمایندگی های مختلف مشخص کنید که چه می خواهید. این کار موجب این می شود که سردرگم نشوید. ما چند نکته دیگر جهت سهولت در خرید به شما خواهیم گفت.

ادامه مطلب

تماس با ما

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۲۰۵۱
فکس: ۰۲۱۸۸۴۹۲۴۹۶
رایانامه: info@Carshin.ir
logo-samandehi